کیمیا پردازان ، تامین کننده مواد شیمیایی (آزمایشگاهی، آزمایشگاهی تخصصی، صنعتی)، تجهیزات آزمایشگاهی و شیشه آلات ، نانو مواد و پودر فلزات

۰۲۱-٣٣٩٥٤٠٧٨
۰۲۱-٣٣٥٣١٤٣٣
۰۹۱۲٨٩٠٨٩٤٥
۰۹۱۲۷۷۷۱۴۷۲

مواد شیمیایی صنعتی

9 / 10
از 13 کاربر

کیمیا پردازان یکی از برترین تامین کنندگان مواد شیمیایی صنعتی به صورت عمده و جزئی می باشد. مواد شیمیایی صنعتی به موادی میگویند که از ترکیبات خاصی تشکیل شده اند و مصارف صنعتی دارند. مواد شیمیایی صنعتی را می توان در صنایع مختلف نظیر آرایشی ، بهداشتی ، خوراکی و صنعتی به کار برد. به طور کلی میتوان مواد شیمیایی صنعتی را به دو گروه مختلف تقسیم نمود. مواد آلی و معدنی از جمله مواد شیمیایی صنعتی محسوب میشوند.

مواد شیمیایی صنعتی

مواد آلی نوعی از مواد شیمیایی صنعتی میباشد که در بدن تمامی موجودات زنده نیز کشف میشود. مواد آلی در گذشته تنها از طریق موادی به دست می آمد که ریشه گیاهی یا حیوانی داشتند ولی امرزوه میتوان این مواد را از روش های صنعتی نیز سنتز کرده و به دست آورد. موادی که منبع آنها آلی باشد ویژگی های مشترکی دارند و این ویژگی مشترک به دلیل وجود کربن در آنهاست. از این نوع مواد شیمیایی صنعتی در صنایع زیر استفاده های زیادی میشود:

  • صنایع آرایشی و بهداشتی
  • صنعت خوراکی
  • رنگ سازی.
  • کاغذ و همچنین جوهر سازی.
  • از مواد آلی در پتروشیمی ها استفاده زیادی میشود.
  • پلاستیک سازی و یا هر کالایی که از پلاستیک ساخته میشود.
  • داروسازی و همچنین زیر شاخه های آن.

از دیگر مواد شیمیایی صنعتی که در بالا نیز نام برده شد، مواد معدنی میباشد. مواد معدنی از دیگر عناصر موجود در جدول تناوبی تشکیل شده و کربن از جمله عناصری میباشد که کاربرد بیشتری در آن دارد. از مواد معدنی همانطور که از نامش نیز پیداست محصولات معدنی تولید میشود. 

مواد شیمیایی صنعتی

از انواع مواد شیمایی که تنها در صنایع کاربرد دارد مواد شیمیایی صنعتی میباشد. مواد شیمیایی صنعتی در بیشتر محصولات خوراکی و غیر خوراکی که در کارخانه ها تولید میشوند به کار میرود. مواد شیمیایی صنعتی به طور کلی به دو نوع مختلف تقسیم بندی میشود. از انواع مواد شیمیایی صنعتی میتوان به مواد شیمیایی آلی و مواد معدنی اشاره نمود.

نوعی از مواد شیمیایی صنعتی که عنصر اصلی به کار رفته در آن هیدروژن میباشد مواد شیمیایی آلی است. در سالهای دور به موادی که در تهیه آنها از گیاه و همچنین حیوانات استفاده میشد مواد آلی میگفتند. البته مواد آلی با نام مواد ارگانیک نیز شناخته میشوند که امروزه این نام کاربرد بسیار کمی دارد. یک ویژگی مشترک در بین تمامی موادی که از منابع آلی به دست آمده اند وجود دارد که آن هم وجود کربن در تمامی آنها میباشد. این نوع مواد شیمیایی صنعتی با ترکیب مواد دیگر میتواند برای تولید انواع محصولات صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله کاربردهای مواد آلی را میتوان در صنایعی همچون رنگ سازی، جوهر و کاغذ سازی، تولید مواد غذایی، تولید پوشاک، پتروشیمی، مواد پلاستیکی و همچنین لاستیکی، داروسازی، پزشکی و ده ها صنعت دیگر نام برد.

مواد شیمیایی صنعتی

نوعی دیگر از مواد شیمیایی صنعتی نیز وجود دارد که به آن مواد شیمیایی معدنی میگویند. به غیر از ترکیباتی که در مواد آلی به کار رفته است هر نوع ترکیب دیگری که در محیط پیرامون ما وجود دارد جزو مواد شیمیای معدنی محسوب میشوند. تفاوت هایی بین این دو نوع مواد شیمیایی صنعتی وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد. مهمترین تفاوت این دو نوع مواد شیمیایی صنعتی را میتوان کربن نام برد. در مواد آلی همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم کربن وجود دارد در صورتیکه در مواد معدنی شیمیایی کربن وجود ندارد و یا کمتر مواد شیمایی معدنی را میتوان یافت که در آن کربن وجود داشته باشد.

از دیگر تفاوت های میان مواد شیمیایی معدنی و مواد آلی میتوان به مقاومت بالای مواد آلی در برابر حرارت اشاره نمود. محصولاتی که با مواد آلی در کارخانجات تولید میشوند نسبت به محصولاتی که از مواد شیمیایی معدنی تولید میشوند از مقاوت بسیار بیشتری در برابر حرارت برخوردار هستند.

شرکت کیمیا پردازان با هدف تامین انواع مواد شیمایی صنعتی فعالیت خود را آغاز نمود و از بدو تاسیس همواره سعی داشته تا این مواد را با بالاترین کیفیت به مشتری عرضه کند. عرضه مواد شیمیایی صنعتی با کیفیت توسط شرکت کیمیا پردازان به مشتری توانسته رضایت کامل آنها را جلب نماید.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :