کیمیا پردازان ، تامین کننده مواد شیمیایی (آزمایشگاهی، آزمایشگاهی تخصصی، صنعتی)، تجهیزات آزمایشگاهی و شیشه آلات ، نانو مواد و پودر فلزات

۰۲۱-٣٣٩٥٤٠٧٨
۰۲۱-٣٣٥٣١٤٣٣
۰۹۱۲٨٩٠٨٩٤٥
۰۹۱۲۷۷۷۱۴۷۲

مواد شیمیایی

10 / 10
از 4 کاربر

مواد شیمیایی یکی از اصلی ترین بخش های زندگی انسان در حال حاضر می باشد و میتوان به کمک آنها مواد و ترکیبات بسیاری را به وجود آورد به طور کلی مواد شیمیایی را میتوان به دو دسته تقسیم بندی نمود. یکی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دیگری مواد شیمایی صنعتی که هر یک به فراخور نیاز مورد استفاده های مختلفی در صنایع مختلف دارند. در ادامه در رابطه با هر یک از نوع مواد شیمیایی و خاصیت و کاربرد آنها بیشتر صحبت خواهیم نمود تا شما بازدید کنندگان محترم وب سایت کیمیا پردازان بیش از پیش با اینگونه مواد آشنا شوید.

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

یکی از انواع مواد شیمیایی که موارد استفاده بسیاری دارد مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این مواد همانطور که از نام آنها مشخص است در آزمایشگاه و تحت نظر متخصصین وکارشناسان با تجربه ساخته و آماده مصرف می شوند. شرکت های بسیاری در زمینه  تولید مواد شیمیایی به صورت تخصصی فعالیت می کنند. با توجه به گستردگی بالایی که مواد شیمیایی آزمایشگاهی دارند بسیاری از از تولید کنندگان سعی می کنند تا تنها در زمینه تولید نوع یا انواع خاصی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی تمرکز نمایند. از مواد شیمیایی آزمایشگاهی می توان در آزمایشگاه با توجه به نوع و ترکیبات مواد شیمیایی آزمایشگاهی استفاده نمود. همانطور که گفته شد مواد شیمیایی آزمایشگاهی دارای انواع مختلفی می باشند که در گروه بندی های متفاوتی نیز دسته بندی می شوند و با توجه به اینکه در چه طبقه ای دسته بندی می شوند می توان آنها را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داد. به عنوان مثال برخی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تولید دارو ها و مواد آرایشی کاربرد دارند، برخی دیگر به عنوان افزودنی مواد غذایی، کشاورزی و صنعتی شناخته میشوند.

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی که به صورت تجاری ساخته میشوند بسیار مرغوب و خالص بوده و طی واکنش های شیمیایی و روش های بسیار اختصاصی تولید می شوند. با توجه به کیفیت بالای آنها و فرایند تولید پیشرفته و بعضا طولانی که طی می کنند مقدار کمی از آنها تولید می شود و در موارد بسیار ویژه ای مورد استفاده قرار میگیرند.

کد های شناسایی مواد شیمایی آزمایشگاهی

برای اینکه بتوان مواد شیمیایی آزمایشگاهی رااز یکدیگر شناسایی نمود به آنها کد های شناسایی اختصاصی تعلق می گیرد. این کد ها که به صورت بین المللی می باشند با نام کد های UN شناخته میشوند. کد گذاری مواد شیمیایی آزمایشگاهی از UN0001 تا UN3500 می باشند. ممکن است کد های ارائه شده برای یک نوع مواد شیمیایی آزمایشگاهی باشند و یا اینکه یک کد معرف یحک خانواده از مواد خطرناک مشابه باشند. در برخی از کشور ها مانند آمریکا سیستم کد گذاری متفاوتی وجود دارد که از آن برای شناسایی مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز استفاده میشود.

مواد شیمیایی

برچسب روی مواد شیمیایی آزمایشگاهی

برای اینکه مواد شیمیایی آزمایشگاهی بهتر شناخته و تفکیک شوند لازم است تا بر روی آنها برچسب های مناسب قید شود که بتوان مشخصات محتوای درون ظرف را به خوبی شناسایی کرد و تشخیص داد که آیا استفاده از این مواد شیمیایی آزمایشگاهی با توجه به مواد تشکیل دهنده و خلوص آن برای کاری که مد نظر دارید مناسب است یا خیر یا حتی تاریخ مصرف آن گذشته است یا همچنان فرصت برای استفاده از آن باقی است.

مواد شیمایی صنعتی برخلاف مواد شیمیایی آزمایشگاهی که بیشتر در آزمایشگاه تولید و برای مصارف آزمایشگاهی و پژوهشی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد در صنایع مختلف و بسته به نیاز آن صنایع مورد استفاده قرار میگیرد مواد شیمیایی صنعتی را می توان به دو دسته ی مواد آلی و مواد معدنی تقسیم بندی نمود.

مواد شیمیایی

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :