کیمیا پردازان ، تامین کننده مواد شیمیایی (آزمایشگاهی، آزمایشگاهی تخصصی، صنعتی)، تجهیزات آزمایشگاهی و شیشه آلات ، نانو مواد و پودر فلزات

۰۲۱-٣٣٩٥٤٠٧٨
۰۲۱-٣٣٥٣١٤٣٣
۰۹۱۲٨٩٠٨٩٤٥
۰۹۱۲۷۷۷۱۴۷۲

شیشه آلات آزمایشگاهی

10 / 10
از 1 کاربر

کیمیا پردازان تامین کننده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی در ابعاد مختلف با بهترین کیفیت می باشد. بیشتر ظروفی که در یک آزمایشگاه به کار میروند از شیشه ساخته شده اند. شیشه آلات آزمایشگاهی با دیگر ظروف شیشه ای که ما در زندگی روزمره استفاده میکنیم متفاوت میباشند. شیشه آلات آزمایشگاهی باید در برابر مواد شیمیایی مختلف مقاوم باشند و آسیب نبینند. یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی ارلن میباشد. ارلن یک شیشه مخروطی شکل میباشد که در برابر گرما مقاومت بسیار بالایی دارد. ارلن بسیار شفاف میباشد و میتوان درون آنرا به راحتی مشاهده نمود.

از جمله شیشه آلاتی که برای مخلوط کردن و همچنین مشاهده وضعیت مایعات به کار میرود ارلن مایر مدرج میباشد. ارلن مایر مدرج به حدی مقاوم است که میتواند تا حدود ۴۰۰ درجه حرارت را به راحتی تحمل کند.

استوانه مدرج با پایه شش گوش از تجهیزات اندازه گیری میباشد که جنس آن از شیشه تشکیل شده است. استوانه مردج از درجه هایی بر روی خود برخودار است که این درجه ها از پایین به بالا شروع میشوند.

قیف که از شیشه آلات آزمایشگاهی پر کاربرد است همانند قیف هایی عمل میکندکه در زندگی روزمره مشاهده میکنیم. قیف آزمایشگاهی برای انتقال مایعات و همچنین صاف کردن آنها مورد استفاده قرار میگیرد.

شیشه ساعت را برای تبخیر کردن مواد با سرعت بالا به کار میرند و از پرمصرف ترین شیشه آلات آزمایشگاهی محسوب میشود. خشک کن نیز ار شیشه آلات آزمایشگاهی میباشد که جنس آن به طور کامل از شیشه میباشد و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.

از قیف جدا کننده که یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی میباشد به منظور جدا کردن موادی به کار میبرند که از یکدیگر قابل جدا شدن هستند. موادی مانند نفت و آب از این دسته مواد هستند.

از یک نوع شیشه آلات آزمایشگاهی برای تقطیر و همچنین تبخیر مایعات استفاده میشود که به آن بالن میگویند. بالن شکلی همانند لامپ دارد و ظرفیت آن میتواند تا ۱۰۰۰ سی سی و یا بیشتر باشد.

برای نگهای میکروبها از نوعی شیشه آلات آزمایشگاهی استفاده میشود که به آن پلیت میگویند. از دیگر تجهیزات آزمایشگاهی را میتوان لوله آزمایشگاهی نامید که برای نگهداری و گرم کردن مایعات به کار میرود.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :